Pasirinkite

Dantų implantacija / All-on-4 metodika

Pasikliaukite ilgamete mūsų patirtimi, ir mes grąžinsime Jums jūsų šypseną saugiausiu būdu.

Implantavimo paslaugas teikiame nuo 2007 metų. Vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjome taikyti metodus, kurie pažangiose Vakarų Europos valstybėse jau buvo taikomi ir pasiteisinę. Tai – momentinis implantavimas, momentinis implantavimas su betarpišku danties atstatymu, bedančių žandikaulių funkcijų atkūrimas „visi ant keturių“ („all-on-4“) metodika. Dirbdami nuolat stebėjome ir analizavome rezultatus, todėl esame tikri dėl teikiamo gydymo saugumo. Ilgametė analizė parodė, kad ilgalaikiam rezultatui užtikrinti svarbūs ne tik implantas ir jo gamintojas, bet ir atsargi, netrauminė implanto įvedimo technika, minkštųjų audinių kokybė implanto įvedimo zonoje, tikslus galutinis protezavimas ant implanto ir reguliari jo priežiūra.

Protezuoti mes naudojame tik originalias detales ir laikomės gamintojo patvirtintų protokolų. Tai leidžia maksimaliai tiksliai sujungti vainikėlį ir implantą ir užtikrina gerą ilgalaikį rezultatą bei sveiką aplinką dantenoms.

Taip pat mes pasirūpiname ilgalaike dantų implantų priežiūra, burnos higiena. Ji yra labai svarbi, nes leidžia laiku pastebėti galimą kaulo patirpimą (periimplantitą) ir pradėti gydymą, kol tai įmanoma. Tai pailgina implanto tarnavimo laiką.

Mes nesiūlome Jums rinktis implantą pagal gamintoją ir kainą. Jūs mokate už gydytojo profesionalumą, patirtį, žinias, o mes pagal Jūsų klinikinę situaciją ir anatominius ypatumus parinksime optimaliausią implantą, ant kurio bus atkurti prarasti dantys. Jau gydymo pradžioje mes tiksliai numatome galutinį estetinį rezultatą ir, siekdami jo, parenkame tinkamiausią sprendimą.

Tiesiog pasitarkime.

Domina konsultacija

Momentinė implantacija

Nelikite be danties

Neskubėkite šalinti sugedusio danties, prieš tai nepasitarę su gydytoju. Dažniausiai implantą galima įsriegti į ką tik pašalinto danties vietą ir tos pačios procedūros metu ant jo pritvirtinti naują laikiną dantį.

PLAČIAU

All-on-4 metodika

Sprendimai praradusiems daug dantų

Daugiau nei prieš 20 metų portugalo Paulo Malo pasiūlyti dantų implantai „All-on-4“ („Visi ant keturių“) tebėra populiarūs, nes leidžia atkurti visus žandikaulio dantis ir išvengti kaulo
priauginimo.

PLAČIAU

Sinuso pakėlimas

Nepraraskite vilties

Neatsargiai šalinant dantį ar dėl anatomijos ypatumų implantacijai atlikti kartais nepakanka viršutinio žandikaulio kaulo. Norint atkurti prarastą kaulą, tenka atlikti sinuso pakėlimo procedūrą.

PLAČIAU

Kaulo augmentacija

Ar visada to reikia?

Trūksta kaulo, siauras kaulas, reikia kaulo priauginimo – šiuos teiginius yra girdėjęs dažnas žmogus, pasiryžęs implantacijai. Tik ar visuomet tai yra neišvengiama? Šiuolaikinė odontologija siūlo nemažai alternatyvų kaulo augmentacijai.

PLAČIAU

Dantenų plastika

Proporcingai tolygi šypsena - įmanoma.

Šypsenos grožis slypi ne tik dantų, bet ir dantenų kontūrų formose. Esant poreikiui, šiuolaikiniais metodais, moderniu ultragarso aparatu atliekame dantenų korekciją, po kurios drąsiai šypsotis galite jau kitą dieną. Trumpos procedūros metu pašalinamas dantenų perteklius ir sukuriama proporcingai tolygi šypsena.

PLAČIAU

DUK

Ar svarbu implanto gamintojas?

Svarbi yra implanto ir protezavimo dalių kokybė. Kadangi implanto dizaino sukūrimas ir gamyba reikalauja ypatingo tikslumo, kompanijos turi daug investuoti į žinias ir gamybos procesą, taigi kokybė turi savo kainą. Todėl geriau, kai implanto gamintojas yra žinoma, ilgametę patirtį ir gerą vardą turinti kompanija.

Kas bus su įdėtu implantu po 10 metų ?

Tinkamai prižiūrint ir reguliariai atliekant dantų higieną, tikėtina, kad implantas sėkmingai tarnaus toliau, tik reikės pakeisti vainikėlį, šis dėvisi kramtant. Prisukamo vainikėlio pakeitimas – nesudėtinga procedūra.

Man trūksta dantų, nuo ko pradėti?

Pradėkite nuo konsultacijos su pilna rentgeno diagnostika. Tik padarę panoraminę arba 3D rentgeno nuotrauką, galime įvertinti kaulo kokybę ir apimtį ir nuspręsti dėl tolesnių veiksmų.

Ar man prigis implantai ?

Šiuolaikiški implantai prigyja daugiau nei 99 proc. Kaip ilgai jie tarnaus, priklauso ne tik nuo implantavimo, bet ir nuo protezavimo kokybės

Iš kokios medžiagos gaminami implantai ?

Implantai gaminami iš medicininio titano, jų paviršius specialiai apdorojamas, tai pagreitina gijimą ir kaulo priaugimą.

Ar brangesnis implantas prigis geriau?

Implantas prigis geriausiai, jei įdėtas techniškai, atsižvelgiant į individualią klinikinę situaciją. Mes renkamės tik lyderiaujančios kompanijos produktus, dėl kurių kokybės esame tikri.

Gydytojas siūlo pigesnius ir brangesnius implantus. Kaip pasirinkti?

Mes siūlome implantavimo paslaugą, o implantą parenkame optimaliausiai tinkantį Jūsų situacijoje. Nesvarbu, ar jis bus tradicinis, ar padengtas aktyviu skysčiu, ar su aktyviu sriegiu, jų kaina yra vienoda. Mūsų tikslas – užtikrinti kokybišką implantavimo paslaugą, pritaikant geriausius šveicarų kompanijos „Thommen Medical“ sprendimus.

Ar gali implantas lūžti?

Gali, jei buvo parinktas netinkamas implanto diametras konkrečiam dančiui, jei protezuojant nesilaikoma protokolo arba buvo naudojamos neoriginalios detalės.

Kiek trunka implantacija?

Vidutinis procedūros laikas – 45 min. Mes pasirūpinsime Jūsų komfortu prieš ir po procedūros. Jį užtikrinti padeda vaistai, šaltis, ramybė, instrukcija, kaip elgtis grįžus į namus, specialus šepetukas, skalavimo skystis.

Kokia bus savijauta po implantavimo, ar būsiu darbingas?

Paprastai jau tą pačią dieną galima grįžti prie darbo ar savo įprastos veiklos. Jei numatoma sudėtinga procedūra, apie tai mes informuojame iš anksto.

Ar galiu konsultuotis nuotoliniu būdu, jei turiu panoraminę nuotrauką?

Deja, nesiūlome taip daryti. Panoraminė nuotrauka nesuteikia pakankamai informacijos apie kaulą: jo kokybę, storį, taip pat – apie tikslesnę dantų būklę.

Ar implantai turi garantiją?

Implanto gamintojas suteikia garantiją tik pačiam implantui, bet nesuteikia jos į implantavimo kainą įskaičiuotoms vienkartinėms medžiagoms bei detalėms, darbui.

Kas bus, jei implantas neprigis?

Neprigijus implantui gamintojas kompensuoja naujo implanto kainą ir, jei įmanoma, nemokamai kartojama implantavimo procedūra. Tik reikia palaukti, kol po neprigijusio implanto pašalinimo sugis kaulas. Tai užtrunka apie 2-5 mėnesius.

Implantavimas – labai brangi procedūra. Ar jam yra alternatyvų?

Taip, yra. Tai jau seniai žinomas tiltinis protezas. Tiesa, jį darant tenka šlifuoti sveikus dantis, o atraminiai dantys gauna žymiai didesnę kramtymo apkrovą, dėl to greičiau išlūžta. Be to, tiltinio protezo priežiūra sudėtingesnė. Jei nuo implantavimo sulaiko tik kaina, galime Jums pasiūlyti gydymą išsimokėtinai su medlizingas.lt paslauga.

Turiu dantų šaknų, kurias gydytojas rekomenduoja šalinti, bet nesiūlo implantuoti. Ar galima šalinti ir implantuoti vienu metu?

Daugeliu atvejų pašalinus dantį netrauminiu būdu, jei leidžia anatominė situacija, saugiausia ir optimaliausia implantuoti šalinimo metu, t.y. atlikti vadinamąjį momentinį implantavimą. Tokiu būdų išsaugomas kaulas ir natūralesnis dantenos kontūras bei sutrumpinamas laikas iki protezavimo.

Kiek kainuoja implantas?

Paties implanto kaina yra nuo 50 iki 350 eurų. Ji priklauso nuo gamintojo. Jei norite sužinoti, kiek kainuoja visa implantacijos procedūra, siūlome pasinaudoti mūsų kainų skaičiuokle 

Kodėl skirtingose klinikose implantacijos kaina taip skiriasi?

Lietuvoje kokybiška implantacijos procedūra kainuoja nuo 850 iki 1200 eurų (be nuolatinio protezavimo). Klinikos neretai nurodo tik bazinę kainą, o vėliau prie jos sumuojamos papildomos medžiagos ir procedūros. Todėl prieš susigundant reklaminiais siūlymais atlikti implantavimą pigiau, siūlome išsiaiškinti galutinę visos procedūros kainą.

Kas įeina į implantavimo procedūros kainą?

Dedamųjų gali būti nemažai. Tai implantas, gydytojo darbas, rentgeno nuotraukos, gidas, dantenų formavimo galvutė arba laikinas vainikėlis, vienkartinės medžiagos ir kt. Kartais reikia kaulo ar minkštųjų audinių pastorinimo, sinuso pakėlimo. Todėl be konsultacijos neįmanoma tiksliai pasakyti, kiek procedūra kainuos konkrečiai Jums.

Kokie esminiai skirtumai tarp brangesnių ir pigesnių implantų?

Brangesnių „premium“ klasės implantų patikimumas yra patvirtintas ilgalaikių klinikinių stebėjimų rezultatais. Tokių implantų paviršiai yra patentuoti, turi unikalų mikroreljefą, dėl kurio geriau suauga su kaulu. Jie būna sudrėkintu specialiu skysčiu, kuris tiesiog pritraukia kraujo ląsteles. Kitas svarbus aspektas – brangesni implantai suteikia platesnes protezavimo galimybes, naudojant originalius komponentus, o tai garantuoja kur kas didesnį procedūros tikslumą.

Ar implantai valomi ir sterilizuojami prieš naudojimą?

Implantai atkeliauja į kliniką steriliai supakuoti jau gamykloje. Produktas išimamas tik procedūros metu. Pakartotinai sterilizuoti implanto negalima. Šveicariški „Thommen Medical“ implantai sudrėkinami specialiu skysčiu, kuris pagerina jo suaugimą su kaulu. Šis skystis padengia implantą automatiškai, atidarant pakuotę. Tokio implanto negalima pakartotinai nei sterilizuoti, nei naudoti.

Ar man bus užsakomas individualus implantas, atsižvelgiant į kitų dantų šaknų dydį?

Ir taip, ir ne. Implantas išties parenkamas atsižvelgiant į daug individualių kriterijų: kaulo storį, kietumą, dantų dydį ir t. t. Tačiau užsakyti, kad gamintojai pagamintų specialiai Jums pritaikytą implantą, neįmanoma. Todėl klinikoje privalo būti pakankamas kiekis visų įmanomų dydžių implantų. Neretai nutinka, kad tik procedūros metu galime įvertinti, koks implantas labiausiai tiktų Jūsų atveju. Šiuo požiūriu klinika, kurioje nuolat atliekamos implantavimo procedūros ir dirba nuolatiniai gydytojai, yra pranašesnės už tas, kurios implantuojančius specialistus kviečiasi iš kitur.

Mano pasirinktas implantuojantis gydytojas dirba keliose klinikose. Kurią pasirinkti?

Geriau rinktis gydytoją, dirbantį visu krūviu vienoje klinikoje, nei keliaujantį su „lagaminėliu“ per kelias. Tai svarbu dėl daugelio aplinkybių. Visų pirma, procedūros metu staiga prireikus kitokio implanto, rasti tinkamą klinikos sandėlyje yra didesnė tikimybė, nei „lagaminėlyje“. Kilus komplikacijoms, „pagauti“ per kelias klinikas keliaujantį gydytoją sudėtingiau, juolab kad tokie darbo santykiai dažniausiai nebūna ilgalaikiai. Be to, implantų priežiūra reikalauja nuolatinės ilgalaikės kontrolės, todėl patogiau prisirišti ne prie gydytojo, o prie klinikos.

Kaip sudaromas implantacijos planas ir kas vykdo tolesnę kontrolę?

Jūsų gydymo planą paprastai sudaro du gydytojai – implantuojantis ir protezuojantis. Mat šios dvi dalys yra neatsiejamos – prieš sukant implantus, būtina žinoti, kaip atrodys galutinis rezultatas, nuo to priklauso ir implantų parinkimas. Lygiai taip pat nuo protezavimo kokybės nemaža dalimi priklauso implanto tarnavimo laikas.

Gydytojas implantologas įvertina sąlygas, įsriegia implantus, stebi, kaip jie suauga su kaulu, o vėliau kontroliuoja jų būklę, naudodamas rentgeno nuotraukas. Bet jei kyla problemų su karūnėlėmis, reikėtų kreiptis į protezuojantį gydytoją.

Jei jaučiuosi gerai, ar būtina profilaktiškai lankytis pas implantuojantį gydytoją ir atlikti rentgeno kontrolę?

Implantas nėra natūralus dantis, todėl pasikliauti vien savo pojūčiais nereikėtų. Natūralūs dantys net apie nedideles problemas praneša skausmo signalu, o implantai – ne, todėl kyla rizika tų problemų laiku nepastebėti. Nemalonius pojūčius neretai pajuntame tik tada, kai pagelbėti jau neįmanoma. Todėl ir reikalingi reguliarūs profilaktiniai patikrinimai ir rentgeno kontrolė tiek gydymo pradžioje, tiek praėjus 10 ar daugiau metų po implantacijos.

Kiek laiko tarnauja implantai?

Pats implantas yra ilgaamžis, bet jo tarnavimo laikas priklauso nuo jūsų organizmo būklės, priežiūros. Tai neišimamas ir nekeičiamas produktas. Esant tinkamai priežiūrai jis gali tarnauti ir visą gyvenimą. Vainikėlio tarnavimo laikas yra 10–15 metų, nes jis natūraliai nusidėvi kramtant. Tokiu atveju keičiamas tik vainikėlis, o implantas lieka tas pats.

Dantų implantacijos ir implantų kainos