fbpx

Pavadinimas „Meninė odontologija“ (angl. „Art Dentistry“) gimė kilus mintims sujungti meną, mediciną ir skaitmenines technologijas. Šiandien niekam abejonių nekelia tai, kad dantys žmogui svarbūs ne tik dėl kramtymo funkcijos. Šypsena emociškai veikia mūsų bendravimą, suteikia pasitikėjimo savimi, daro įtaką žmogaus socialiniam statusui ir net karjerai.

Gebėti sukurti gražią ir natūralią šypseną, nepamirštant tikrosios dantų funkcijos, yra tikras menas. Žmogaus dantų emalis – labai sunkiai imituojamas audinys, nes tenka atsižvelgti į daugybę veiksnių – danties paviršiaus tekstūrą, skaidrumą, spalvą, gebėjimą atspindėti šviesą, kietumą. Tai reikalauja itin kruopštaus darbo su restauracinėmis medžiagomis – stiklo keramika ar porcelianu, išlavinto estetikos pojūčio ir puikaus naujausių technologijų išmanymo.

Sukurti gražią šypseną sudėtinga ir dėl to, kad nėra objektyvių grožio kriterijų.

Mūsų estetinį suvokimą lemia daug faktorių – kultūrinė aplinka, mada, tradicijos, asmeninė patirtis, skonis. Net spalvas mes visi matome skirtingai. Todėl kūrybiškai bendradarbiaujame su techniku ir pacientu tol, kol kartu sukuriame jo trokštamą, unikalią šypseną ir atkuriame kramtymo komfortą.

Tiems, kurie turi savo gražių dantų viziją ar ypatingų pageidavimų ir siekia maksimalaus estetinio rezultato, „Art Dentistry“ komanda, pasitelkusi ilgametę patirtį ir šiuolaikines technologijas, jau pasiruošusi padėti.

Klinikos pavadinimas „Art Dentistry“ daug pasako apie mūsų požiūrį į odontologiją. Mums ji yra ne tik medicina, bet ir menas. Menas, leidžiantis kuo tiksliau atkurti gamtos suteiktą natūralų jūsų dantų grožį. Kuo labiau išlavintą estetikos pojūtį turi gydytojas, tuo lengviau tai padaryti. Nenuostabu, kad dauguma mūsų gydytojų iki odontologijos studijavo meno krypties dalykus: dailę, tapybą, skulptūrą, modeliavimą. Odontologija be medicinos žinių ir meninio požiūrio, reikalauja ir matematinio tikslumo, fizikinių žinių. Darbas su mikroskopu, mechanikos, medžiagų savybių išmanymas ir gydytojo rankos, valdančios modernias technologijas, – be viso to šiuolaikinė odontologija neįsivaizduojama.

Patyręs gydytojas, subtilus menininkas ir naujausiais atradimais besidomintis mokslininkas – būtent toks turėtų būti geras odontologas. Didžiuojamės savo klinikoje sutelkę tokių gydytojų komandą.

Natūralios šypsenos
dedamosios

Dažniausiai užduodami
klausimai

Ar jos neatsiklijuos?

Tikimybė, kad laminatė atsiklijuos, yra labai nedidelė. Dažnesnė, nors irgi reta komplikacija – laminatės skilimas. Jį galima užpildyti plomba ar pagaminti naują laminatę.

Ar dantis nepastorės?

Laminatės yra 0,5 mm plonumo, jos yra beveik permatomos, net klijavimo vieta yra nepastebima. Estetiškai plombuojant dantys pastorėja labiau.

Ar pažeidus emalį po laminate neįsimes ėduonis?

Nepašlifavęs emalio, laminatės nepriklijuosi, tačiau dėl to dantis netampa labiau pažeidžiamas. Priešingai, laminatės ir užklotai netgi saugo dantis nuo rūgščių, apnašų kaupimosi, jie lėčiau nusikramto. Jei nuo tarpdančio dantys pradeda gesti, laminatė netrukdo jų įprastai plombuoti.

Ar tai labai brangu?

Laminatės yra brangesnės už kitus būdus, bet paskaičiavus galutines išlaidas per tuos 10 metų, kol jos tarnauja, kainos skirtumo beveik nelieka, jau nekalbant apie sutaupytą laiką. Tarkim, po estetinio plombavimo dantį tenka kasmet poliruoti, dažniau restauruoti, kelis kartus per metus atlikti higieną.

Ką reikės daryti, pasibaigus laminačių tarnavimo laikui?

Klijuoti naujas. Viskas turi savo tarnavimo laiką, net ir savi dantys. Jie taip pat genda, lūžta, nusikramto. Danties gyvavimo laiką laminatės gali ir pailginti. Tarkim, jei žmogus kenčia dėl bruksizmo (griežimo dantimis), nenudilinti dantų per anksti padeda stiklo keramikos užklotai.


Kiekvienas žmogus — unikalus, todėl ir mūsų gydymo metodai kiekvienu konkrečiu atveju parenkami individualiai.

Žygintas Jonaitis gydytojas odontologas

Paslaugų kainos