fbpx

Dantų laminatės

Dantų laminatės arba venyrai minimaliai invazyvus ir maksimaliai natūralus būdas atkurti pažeistų dantų formą, spalvą ir funkcionalumą. Tai – plonos stiklo keramikos (sustiprinto  porceliano) plokštelės, klijuojamos ant dantų emalio. Porcelianas jau seniai naudojamas odontologijoje, nes tai artimiausia natūraliam emaliui medžiaga. Ji yra kieta, skaidri, atspindi šviesą, leidžia išgauti dančiui būdingą reljefą. Kiekviena laminatė gaminama individualiai, o skaitmeninės technologijos leidžia numatyti prieš ir po rezultatą iš anksto. Trokštamą savo šypseną kartu su gydytoju galite sukurti patys.

Atkurti natūralią danties formą galima ir estetinio plombavimo būdu, tačiau siekiant išgauti tokį porcelianinį spindesį, plombuotą dantį tenka bent kartą per metus poliruoti. Plomba yra 5 kartus minkštesnė už danties emalį, ją labiau veikia išorės veiksniai, šiurkštesnis šepetėlis ar pasta. Į ją, ypač paviršiui sušiurkštėjus, lengviau įsigeria maisto pigmentai, dėl to pasikeičia spalva.

Laminatės yra ilgaamžės, nereikalauja specialios priežiūros, išlaiko estetines savybes – nekeičia spalvos, puikiai atlieka kramtymo funkciją ir saugo dantis nuo dilimo. Tiesa, jų gamybos ir pritaikymo procedūra gana sudėtinga, ją tinkamai atlikti gali tik patyrę specialistai. Todėl džiaugiamės galėdami pasiūlyti savo klinikoje 20-ties metų patirtį šioje srityje turinčio gydytojo paslaugas.

Natūralios šypsenos
dedamosios

Dažniausiai užduodami
klausimai

Ar jos neatsiklijuos?

Tikimybė, kad laminatė atsiklijuos, yra labai nedidelė. Dažnesnė, nors irgi reta komplikacija – laminatės skilimas. Jį galima užpildyti plomba ar pagaminti naują laminatę.

Ar dantis nepastorės?

Laminatės yra 0,5 mm plonumo, jos yra beveik permatomos, net klijavimo vieta yra nepastebima. Estetiškai plombuojant dantys pastorėja labiau.

Ar pažeidus emalį po laminate neįsimes ėduonis?

Nepašlifavęs emalio, laminatės nepriklijuosi, tačiau dėl to dantis netampa labiau pažeidžiamas. Priešingai, laminatės ir užklotai netgi saugo dantis nuo rūgščių, apnašų kaupimosi, jie lėčiau nusikramto. Jei nuo tarpdančio dantys pradeda gesti, laminatė netrukdo jų įprastai plombuoti.

Ar tai labai brangu?

Laminatės yra brangesnės už kitus būdus, bet paskaičiavus galutines išlaidas per tuos 10 metų, kol jos tarnauja, kainos skirtumo beveik nelieka, jau nekalbant apie sutaupytą laiką. Tarkim, po estetinio plombavimo dantį tenka kasmet poliruoti, dažniau restauruoti, kelis kartus per metus atlikti higieną.

Ką reikės daryti, pasibaigus laminačių tarnavimo laikui?

Klijuoti naujas. Viskas turi savo tarnavimo laiką, net ir savi dantys. Jie taip pat genda, lūžta, nusikramto. Danties gyvavimo laiką laminatės gali ir pailginti. Tarkim, jei žmogus kenčia dėl bruksizmo (griežimo dantimis), nenudilinti dantų per anksti padeda stiklo keramikos užklotai.

Kodėl man niekada gydytojai nesiūlė daryti dantų laminačių,  tik estetinį plombavimą?

Kokybiškas dantų laminatės gali pasiūlyti ne viso klinikos, ne visi protezuojantys gydytojai jas daro. Tai gana sudėtingas gydymo būdas, reikalaujantis žinių, didelio tikslumo, specialių priemonių ir geros
laboratorijos.

Man gydytojas siūlo priekinių dantų estetinį plombavimą. Ar tai patikima?

Vertinant iš trumpalaikės perspektyvos – taip, bet po kelerių metų Jūs veikiausiai norėsite ko nors ilgalaikiškesnio. Nuolat nutrupantys plombos fragmentai, blizgesio ir spalvos praradimas, dažnas poliravimas ir vizitai pas burnos higienistą pacientus neretai paskatina ieškoti patikimesnio gydymo – porcelianinių dantų laminačių.

Paslaugų kainos