Pasirinkite

Sinuso pakėlimas

 

Sinusai – tai tuščiavidurės, gleivine padengtos viršutinio žandikaulio kaulų ertmės, kuriose išsidėsto kauliniu audiniu apsuptos dantų šaknys. Žmogui senstant sinusai gilėja, o netekus krūminių dantų tirpsta kaulas ir iš apačios. Jei pašalinus dantis, iškart nepritaikomas momentinis implantavimas, ilgainiui kaulas suplonėja taip, kad įsriegti į jį implantą tampa neįmanoma. Norint tai padaryti, tenka atlikti vadinamąjį sinuso pakėlimą.

Yra du būdai tai padaryti: atviras ir uždaras.

Atliekant procedūrą atviruoju būdu, žandikaulio šone padaromas langelis, sinusas pripildomas dirbtinio kaulo ir laukiama, kol jis sugis. Kadangi sinusas užpildomas daug didesniu kaulo tūriu, nei tas, kuriuo natūraliai būna apsuptos šaknys, toks kaulas ne visuomet tampa visavertišku. Tai nutinka dėl per didelio dirbtinio kaulo kiekio ir nepakankamos kraujotakos jo centre. Naujo kaulo formavimasis gali užtrukti ir metus. Vėliau sriegiami implantai, vėl laukiama, kol jie prigis, ir tik tuomet galima tvirtinti dantis. Tai ne visuomet patogu pacientui, nes tenka atlaikyti 2 chirurgines procedūras ir ilgą laiką išbūti be dantų.

Atliekant procedūrą uždaruoju būdu, prie sinuso dugno prieinama per implanto angą. Specialiu instrumentu pakeliama gleivinė iki implantui reikiamo aukščio ir įterpiamas mažas kiekis dirbtinio kaulo, kuris gražiai išsidėsto aplink implantą. Ši metodika imituoja gamtą, kai šaknis apsupama plonu kaulinio audinio sluoksniu. Kaulas ir implantas gyja kartu, o mažas dirbtinio kaulo tūris užtikrina gerą kraujotaką ir saugesnį gijimą. Šis būdas patogus tuo, kad jam prireikia tik vienos chirurginės procedūros, o buvimo be dantų laikas sutrumpėja perpus.

Mes visada rekomenduojame šalinant viršutinius dantis kartu atlikti ir momentinį implantavimą. Dažniausiai tai įmanoma, net jei kartu tenka atlikti ir uždarą sinuso pakėlimą. Išsami diagnostika su 3D rentgenograma padeda surasti optimaliausią sprendimą ir saugiai suplanuoti procedūrą.

Ar įmanoma išvengti sinuso pakėlimo? Taip, jei naudojami palenkti galiniai implantai. Jie padeda išvengti bet kokio kontakto su sinusu, o specialios detales leidžia taip pakeisti palenktų implantų kryptį, kad galima būtų atlikti kokybišką protezavimą. Ši metodika mūsų klinikoje taikoma dažnai, bet atsakyti, ar šis būdas tinkamas Jums, galima tik individualios konsultacijos metu.

Tiesiog pasitarkime.

DUK (dažniausiai užduodami klausimai)

Kas tai per procedūra ?

Pašalinus dantis viršutiniame žandikaulyje gali pritrūkti vertikalaus kaulo aukščio įsukti implantams. Sinuso pakėlimas padeda sukurti trūkstamą kaulo aukštį.

Ar tai skausminga procedūra ?

Mes pasirūpiname visišku nuskausminimu, galite būti ramus, kad nepatirsite diskomforto.

Ar keliant sinusą padaroma didelė žaizda ?

Mes darome minimalų pjūvį, kaip ir įprastos implantacijos metu. Per implantui skirtą ertmę specialiu instrumentu pakeliame sinuso gleivinę, kartais pridedame dirbtinio kaulo ir įsukame implantą. Implanto galiukas apsupamas dirbtiniu kaulu ir padengiamas sinuso gleivine, kaip ir natūralaus danties šaknys. Dėl geros sinuso kraujotakos, ši procedūra organizmo yra gerai toleruojama.

Ar yra alternatyva sinuso pakėlimui ?

Taip, yra. Palenkus galinius implantus ir naudojant specialias jungtis (Multi Unit), dažnai galima atlikti tradicinį protezavimą ir be sinuso pakėlimo procedūros.

Ar visi odontologai gali atlikti sinuso pakėlimą ?

Ne. Gydytojas turi turėti šios srities specializaciją arba reglamentuotą leidimą, kurie įrodo jo kompetenciją atlikti šią procedūrą. Bendros praktikos odontologas jos atlikti negali.

Po kiek laiko galima dantis protezuoti ?

Po 4-6 mėnesių. Prieš protezavimą padaromos kontrolinės rentgeno nuotraukos, kad būtume tikri, jog implantas prigijo, ir tuomet paskiriamas galutinio protezavimo laikas.

Ar man skaudės po procedūros ?

Kelias dienas gali būti juntamas nedidelis maudimas.

Paslaugų kainos