Anksčiau, o daug kur – ir dabar, bandoma atkurti kiek įmanoma daugiau kaulo: reikia to ar ne. Deja, dirbtinis kaulas ir liks dirbtiniu: jis nebus toks gyvybingas, neturės pakankamos kraujotakos, o visa tai gali pabloginti kokybišką implanto prigijimą ir sutrumpinti jo tarnavimo laiką.
Implantui įsriegti reikia pakankamai kaulo. Bet neverta skubėti jį priauginti, prieš tai neišsiaiškinus visų galimybių. Pirmiausia būtina atlikti tikslią diagnostiką. Panoraminė nuotrauka negali atspindėti visos situacijos. Ar kaulo pakanka, patikslinti padeda 3D rentgenograma.
Tik retais atvejais būtina storinti kaulinį audinį. Dažniausiai tai atliekama kartu su implantų įsriegimu. Techniškai ir apgalvotai atlikus šį procesą, detaliai išsiaiškinus galimas rizikas ir aptarus priežiūrą, galima tikėtis gero gijimo. Bet kur kas geriau išnaudoti nuosavą kokybišką kaulą. Jo paieškojus beveik visados galima surasti.
Implantų gamintojai siūlo įvairius sprendimus tiems atvejams, kai nuosavo kaulo yra mažoka – pavyzdžiui, trumpesnius arba siauresnius implantus, kurie mechaninėmis savybėmis visiškai nenusileidžia įprastų išmatavimų implantams.
Įsriegus tokį implantą į siauresnį pakankamo pločio kaulą, matomus defektus (minkštųjų audinių duobę) galima koreguoti priauginant nuosavus minkštuosius audinius arba naudojant dirbtines dantenas. Priauginti minkštuosius audinius – kur kas saugiau, patikimiau ir paprasčiau nei priauginti kaulą. Ši minimaliai invazyvi procedūra gali būti atliekama implantacijos metu arba prieš protezavimą.
Tiesiog pasitarkime.