Pasirinkite

Kaulo augmentacija

 

Anksčiau, o daug kur – ir dabar, bandoma atkurti kiek įmanoma daugiau kaulo: reikia to ar ne. Deja, dirbtinis kaulas ir liks dirbtiniu: jis nebus toks gyvybingas, neturės pakankamos kraujotakos, o visa tai gali pabloginti kokybišką implanto prigijimą ir sutrumpinti jo tarnavimo laiką.

Implantui įsriegti reikia pakankamai kaulo. Bet neverta skubėti jį priauginti, prieš tai neišsiaiškinus visų galimybių. Pirmiausia būtina atlikti tikslią diagnostiką. Panoraminė nuotrauka negali atspindėti visos situacijos. Ar kaulo pakanka, patikslinti padeda 3D rentgenograma.

Tik retais atvejais būtina storinti kaulinį audinį. Dažniausiai tai atliekama kartu su implantų įsriegimu. Techniškai ir apgalvotai atlikus šį procesą, detaliai išsiaiškinus galimas rizikas ir aptarus priežiūrą, galima tikėtis gero gijimo. Bet kur kas geriau išnaudoti nuosavą kokybišką kaulą. Jo paieškojus beveik visados galima surasti.

Implantų gamintojai siūlo įvairius sprendimus tiems atvejams, kai nuosavo kaulo yra mažoka – pavyzdžiui, trumpesnius arba siauresnius implantus, kurie mechaninėmis savybėmis visiškai nenusileidžia įprastų išmatavimų implantams.

Įsriegus tokį implantą į siauresnį pakankamo pločio kaulą, matomus defektus (minkštųjų audinių duobę) galima koreguoti priauginant nuosavus minkštuosius audinius arba naudojant dirbtines dantenas. Priauginti minkštuosius audinius – kur kas saugiau, patikimiau ir paprasčiau nei priauginti kaulą. Ši minimaliai invazyvi procedūra gali būti atliekama implantacijos metu arba prieš protezavimą.

Tiesiog pasitarkime.

DUK (dažniausiai užduodami klausimai)

Kas tai yra, ar man reikia ?

Norint atlikti implantaciją, reikia turėti pakankamą kiekį kaulinio audinio. Kaulo priauginimas padidina jo kiekį iki pakankamo ir tai leidžia saugiai įsukti implantą.

Kodėl atsiranda kaulo trūkumas?

Jis dažniausiai atsiranda, jei po danties traukimo per ilgai delsiama. Negaudamas kramtymo krūvio kaulinis audinys ima nykti, atrofuojasi. Todėl mes rekomenduojame momentinę implantaciją – kai tos pačios procedūros metu pašalinamas dantis ir įsriegiamas implantas. Taip išvengiama ne tik kaulo nykimo, bet ir buvimo be dantų, sutrumpinamas gijimo laikas.

Ar visada reikia storinti kaulą?

Ar ši procedūra jums reikalinga, galima nustatyti tik atlikus 3D rentgeno diagnostiką. Tai tiksliausias būdas įvertinti ne tik kaulo tūrį, bet ir jo kokybę. Jei kaulas yra kokybiškas, neretai galima naudoti siauresnius implantus ir taip išvengti kaulo priauginimo.

Po implantacijos ir protezavimo įdubo dantenos. Ar galima tai pataisyti ?

Dažnai tai galima pataisyti tik pastorinus minkštuosius audinius. Tai atliekama implantacijos metu arba jau po atlikto gydymo sukuriant taisyklingus minkštųjų audinių kontūrus.

Ar tai skausminga procedūra?

Mes pasirūpinam visišku nuskausminimu, galite būti visiškai ramus, kad nepatirsite diskomforto.

Ar tai patikima procedūra?

Mes negalime užtikrinti šimtaprocentinio rezultato. Dirbtinis kaulas yra svetimkūnis, jis nėra toks visavertiškas kaip natūralus, neturi įprastos kraujotakos. Todėl mes stengiamės vengti kaulo priauginimo ir koreguoti tik minkštuosius audinius.

Ar visi gali atlikti kaulo priauginimą?

Ne. Gydytojas turi turėti šios srities specializaciją arba reglamentuotą leidimą, kurie įrodo jo kompetenciją atlikti šią procedūrą. Bendros praktikos odontologas jos atlikti negali.

Po kiek laiko priauginus kaulą galima atlikti galutinį protezavimą?

Po 5-6 mėnesių. Prieš protezavimą padaromos kontrolinės rentgeno nuotraukos, kad būtume tikri, jog implantas prigijo, ir tuomet paskiriamas galutinio protezavimo laikas.

Paslaugų kainos