Pasirinkite

All-on-4 metodika

Sprendimai praradusiems daug dantų.

Daugiau nei prieš 20 metų portugalo Paulo Malo pasiūlyta metodika „All-on-4“ („Visi ant keturių“) tebėra populiari, nes  leidžia atkurti visus žandikaulio dantis ir išvengti kaulo priauginimo. Dauguma žmonių po šios procedūros išeina ne tik su implantais, bet ir su neišimamais gražiais laikinais dantimis. Mes šį metodą sėkmingai taikome daugiau nei 14 metų. Neretai, norint pasiekti natūralaus estetinio rezultato ir išsaugoti kramtymo funkciją, prireikia daugiau implantų. Toks metodas vadinamas labiau apibendrinančiu „All-on-X“ terminu.

Vos vieno vizito metu mes pašaliname beviltiškus, parodontozės paveiktus ar išgedusius dantis ir iš karto įsriegiame implantus. Dažnai galiniai implantai yra lenkiami, norint išvengti sinuso pakėlimo ir kaulo augmentacijos.

Procedūros metu naudojame chirurginį gidą, kuris mums padeda tiksliai nustatyti implantų poziciją.

Prie implantų pritvirtinamos specialios tarpinės „multi unit“ detalės. Šios mažos, bet reikšmingos detalės padeda ne tik tiksliai pritaikyti protezą, bet ir – tai ypač svarbu! – sudaro patikimą barjerą tarp protezo ir implanto, saugodamos nuo galimo periimplantito (uždegimo aplink implantą).

Tos pačios procedūros metu pritvirtiname neišimamus laikinus protezus. Pacientui nereikia laukti, kol baigsis gijimo procesas – jau iškart išėjęs iš gydytojo kabineto, jis gali šypsotis, valgyti minkštą maistą ir gyventi visavertį gyvenimą. Gijimo procesui pasibaigus, laikini vainikėliai keičiami nuolatiniais, gražiais ir patvaresniais neišimamais protezais.

All-on-4“ (visi dantys ant 4 implantų) – unikali „Nobel Biocare“ kompanijos sukurta metodika. Ji apima ne tik chirurginę procedūrą ir protezavimą, bet ir priežiūrą. Nesilaikant nustatytos gydymo sekos ar naudojant neoriginalias detales, dažnai susiduriama su komplikacijomis. Pažymėtina, kad šveicariškų implantų gamintojai „Thommen Medical“ naudoja švedų „Nobel Biocare“ sukurtas tarpines „multi unit“ detales. Specialus aktyvus implanto paviršius pagerina jo suaugimą su kaulu ir prigijimą. Atidarius pakuotę implanto paviršius suvilgomas hidrofiliniu skysčiu tik prieš pat įsriegiant jį į kaulą.

Tiesiog pasitarkime.

DUK (dažniausiai užduodami klausimai)

Ar man prigis implantai ?

Šiuolaikiški implantai prigyja daugiau nei 99 proc. Kaip ilgai jie tarnaus, priklauso ne tik nuo implantavimo, bet ir nuo protezavimo kokybės.

Ar skaudės po implantavimo?

Mes procedūras atliekame, darydami minimalius pjūvius, naudodami chirurginius gidus. Tai leidžia maksimaliai sumažinti diskomfortą po procedūros ir išvengti nuskausminamųjų vaistų.

Neturiu visų dantų, kokia metodika man geriausia?

Be originalaus ir daugeliu atvejų tinkamiausio „All-on-4“ metodo, mes galime pasiūlyti išimamus protezus ant 2-jų implantų arba aukštos kokybės, estetiškai atrodančius dantis ant 6-ių ir daugiau implantų.

Ar implantai turi garantiją?

Implanto gamintojas suteikia garantiją tik pačiam implantui, bet nesuteikia jos į implantavimo kainą įskaičiuotoms vienkartinėms medžiagoms bei detalėms, darbui.

Ar galiu konsultuotis nuotoliniu būdu, jei turiu panoraminę nuotrauką?

Deja, nesiūlome taip daryti. Panoraminė nuotrauka nesuteikia pakankamai informacijos apie kaulą: jo kokybę, storį, taip pat – apie tikslesnę dantų būklę.

Gydytojas siūlo pigesnius ir brangesnius implantus. Kaip pasirinkti?

Mes siūlome implantavimo paslaugą, o implantą parenkame optimaliausiai tinkantį Jūsų situacijoje. Nesvarbu, ar jis bus tradicinis, ar padengtas aktyviu skysčiu, ar su aktyviu sriegiu, jų kaina yra vienoda. Mūsų tikslas – užtikrinti kokybišką implantavimo paslaugą, pritaikant geriausius šveicarų kompanijos „Thommen Medical“ sprendimus.

Ar brangesnis implantas prigis geriau?

Implantas prigis geriausiai, jei įdėtas techniškai, atsižvelgiant į individualią klinikinę situaciją. Mes renkamės tik lyderiaujančios kompanijos produktus, dėl kurių kokybės esame tikri.

Kas yra „visi ant keturių“ (all-on-4) metodika?

Šį metodą daugiau negu prieš 40 metų sukūrė portugalas Paulo Malo, bendradarbiaudamas su tiltų statybos inžinieriais. Jo esmė – įsriegus 4 implantus, ant jų atkuriami vieno žandikaulio dantys. Daug metų šis metodas buvo taikomas tik „Nobel Biocare“ implantams ir visą laiką buvo tobulinamas, ieškant optimalaus varianto. Pastaruoju metu labai pasiteisino implantai, kuriuos galima palenkti naudojant chirurginį gidą. Tai  leidžia išvengti kaulo priauginimo procedūrų.

Kuo ypatingi palenkiami implantai? Ar jie patikimi?

Palenkdami implantus, išvengiame kaulo priauginimo ir sinuso pakėlimo, dėl to procedūra tampa paprastesnė ir greitesnė. Naudojant šį metodą, nuolatinis protezas jungiasi su implantais per tarpines „multi unit“ atramas. Atrama yra danties implantą ir karūnėlę jungiantis elementas, padedantis jiems maksimaliai tiksliai prisitaikyti vienas prie kito.

Ar implantų palenkimas nesusilpnina konstrukcijos, lyginant su tradiciniu implantų išdėstymu?

Daugybė mokslinių tyrimų įrodė, kad tokia konstrukcija tam tikrais aspektais yra netgi pranašesnė už klasikinę, ypač, kai kalbame apie mechaninį kramtymo krūvio paskirstymą ir tvirtumą. Be to, palenkiami implantai sriegiami ne į priaugintą, bet į nuosavą kaulą, o šis yra daug patikimesnis negu dirbtinis.

Ar galima naudojant palenkiamus implantus apsieiti be tarpinių atramų („multi unit“), kurios pakelia gydymo kainą?

Deja, ne. Implantacijos metu dedamos atramos suformuoja taisyklingą implantų kryptį, padeda stabiliau pritvirtinti protezą ir yra patikimas apsaugos barjeras tarp nuolatinio protezo ir implantų, saugantis nuo bakterijų ir jų sukeliamų uždegimų bei prailginantis visos konstrukcijos tarnavimo laiką.

Jei rinkčiausi brangesnį nuolatinį cirkonio protezą, galbūt būtų galima apsieiti be tarpinių atramų?

Brangesnis nebūtinai yra Jums tinkamesnis. Cirkonio protezai dėl medžiagos kietumo, didesnio svorio nelaikomi geriausiu pasirinkimu, jei siekiame atkurti kramtymo funkciją, taikydami „all-on-4“ metodiką. Dažniausiai tam naudojamos akrilo ir kompozito kombinacijos.

Kas įeina į „all-on-4“ kainą?

Implantai, implantacijos metu tvirtinama tarpinių „multi unit“ atramų sistema, laikini protezai gijimo laikotarpiui, ir galiausiai – nuolatinis neišimamas protezas.

Kiek reikia vizitų, norint atkurti vieno žandikaulio dantis pagal „all-on-4“ metodiką?

Pirmojo vizito metu atliekamas chirurginis gydymas: pašalinami nepagydomi dantys, įsriegiami implantai ir uždedami laikini protezai.

Po 2 ar 3 mėnesių pertraukos ateina laikas nuolatiniam protezavimui. Kadangi šis protezas daromas ilgam, gali prireikti iki 3 vizitų pamatavimams ir galutiniam jo pritvirtinimui.

Ar atlikdami „all-on-4“ procedūrą taikote bendrąją nejautrą?

Mes bendrosios nejautros netaikome. Per 15 darbo metų pastebėjome, kad geriausio rezultato įmanoma pasiekti tik bendradarbiaujant pacientui ir gydytojui. Kadangi pirmosios procedūros metu tvirtiname laikinuosius protezus, labai svarbu, kad pacientas būtų budrus, gebėtų įvertinti, ar jam patogūs naujieji dantys, ar įmanoma jais kramtyti. Mes manome, kad nejautra nėra būtina, nes procedūra trunka vos 2-2,5 val., tampa vis komfortiškesnė.

Gal taupant galima išsiversti be laikinų protezų? Ypač pandemijos metu, kai vis tiek nešiojame kaukes...

Nerekomenduojame to daryti. Ir ne tik todėl, kad praleisti 3 mėnesius bedante burna yra didžiulis psichologinis diskomfortas. Laikini protezai – tai ne vien estetikos klausimas. Per tą laiką atprasite nuo dantų pojūčio, tad atėjus metui tvirtinti nuolatinius protezus bandymas atrasti Jums tinkamą sąkandį ir atkurti patogius, natūraliai atrodančius dantis gali prilygti adatos paieškai šieno kupetoje.

Ar atkuriant dantis pagal „all-on-4“ metodiką gali būti naudojami kitokie, ne „Nobel Biocare“ implantai?

Pastaraisiais metais atsirado ir kitų gamintojų, kurie sukūrė analogiškus produktus, bet jų patikimumas nėra patvirtintas ilgalaikiais klinikiniais tyrimais. Išimtis galėtų būti šveicarų kompanijos „Thommen Medical“ produktai. Jie naudoja savas „multi unit“ atramas, kurios yra sukurtos bendradarbiaujant su „Nobel Biocare“ kompanija. Pasirinkę šį gamintoją galite būti ramūs.

Ar mano nuolatinis protezas, taikant „all-on-4“ metodą, atrodys pakankamai natūraliai?

Stengiamės, kad nenuimamas nuolatinis protezas atkurtų ne tik estetiką, bet ir kramtymo funkciją, o dirbtinai sukurtos rausvos spalvos dantenos natūraliai pereitų į dantis.

Gal galima apsieiti be dantenų imitacijos?

Dažniausiai ne, nes jei netekote dantų ir praradote dalį kaulo, tai būtina kažkuo kompensuoti. Jei neformuotume dirbtinių raudonų dantenų, nuolatiniai dantys atrodytų neestetiškai ilgi.

Ką daryti, jei noriu estiško protezavimo be raudonų dantenų imitacijos?

Tai gerokai sudėtingesnė ir brangesnė procedūra. Tokiu atveju naudojami 6 ir daugiau implantų, atliekama minkštųjų audinių plastika, priauginant natūralias dantenas, protezuoti naudojame cirkonio keramikos karūnėles. Šios procedūros metu atkuriama ne tik kramtymo funkcija, bet ir puikus estetinis vaizdas, kai tikrų dantenų kontūrai pereina į natūraliai atrodančius dantis.

Paslaugų kainos