Danties šaknies viršūnės chirurgija

Šiais laikais kalbėdami apie burnos ir dantų sveikatą neretai pamąstome: ar verta gydyti ir pergydyti dantį išsivysčius uždegimui. O gal geriau jį išrauti ir įsukti implantą? Juk dantų kanalų gydymas – ilgas ir sudėtingas procesas, o dantį anksčiau ar vėliau vis tiek teks šalinti.

Progresyvūs odontologai vadovaujasi nuostata, kad savas dantis yra geriau nei implantas, tad jei yra bent mažiausia galimybė jį išsaugoti, verta tai padaryti.

Suteikti dančiui antrą gyvenimą kartais galima net nekeičiant restauracijos: uždegimo židinį pašalinant tiesioginiu būdu, o išvalytą kanalo viršūnę užplombuojant specialia medžiaga. Tai vadinama danties šaknies viršūnės chirurgija (apeksorezekcija, apikochirurgija). Šios procedūros imasi ne kiekvienas endodontologas, nes jai atlikti reikia ne tik didelės patirties bei kruopštumo, bet ir tinkamų instrumentų: dentalinio mikroskopo, ultragarsinių šaknies viršūnės preparavimo instrumentų, rodžiu dengtų mikroskopinių veidrodėlių, kūginio pluošto kompiuterinės tomografijos, inovatyvių medžiagų ir t.t.

Bet jei endodontas siūlo suteikti dančiui antrą gyvenimą, pasinaudokite šia galimybe. Įsukti implantą bus galima tuomet, kai kiti būdai jau bus išbandyti.

DUK (dažniausiai užduodami klausimai)

Kas tai per procedūra?

Nepavykus endodontiniam gydymui ar pergydymui dėl lūžusio instrumento, kanalų užkimšimo, laipto sukūrimo, infekcija gali likti šaknies galiuke, kurį sunku pasiekti. Tokiu atveju, norint išsaugoti dantį, galima pašalinti šaknies galiuką, tą vietą užplombuoti ir išsaugoti dantį.

Ar ši procedūra skausminga?

Naudojamas įprastas dantų nuskausminimas, tad procedūros metu nejuntamas joks skausmas.

Ar man skaudės po procedūros?

Kurį laiką gali būti juntamas maudimas, gali prireikti nuskausminamųjų vaistų. Gydytojas jus išsamiai instruktuos, kaip elgtis ir kaip sumažinti nemalonius pojūčius po procedūros.

Ar pakis danties estetinė išvaizda?

Dantis liks toks pats. Dirbame tik dantų šaknų viršūnės srityje.

Ar ne paprasčiau būtų šalinti pažeistą dantį ir į jo vietą įsukti implantą, kaip siūloma kitur?

Implantavimas ir kokybiškas protezavimas daug brangesnė procedūra nei apekso rezekcija. Be to, implantas nusileidžia natūraliam dančiui tiek pagal kramtymo pojūčius, tiek pagal tarnavimo laiką, jis neturi receptorių, paslankumo. Danties prognozė po apekso rezekcijos yra gera, tik svarbu, kad danties vainiko mikroprotezavimas būtų atliktas kokybiškai.

Kodėl šios procedūros nepasiūlo mano odontologas?

Norint kokybiškai atlikti apekso rezekcijos procedūrą, reikia ir įgūdžių, ir specialios įrangos: tam pritaikytų mažų veidrodėlių, dažų, plombavimo instrumentų, ultragarsinių peiliukų. Ir, žinoma, – mikroskopo. Juk dirbti tenka kelių milimetrų plotelyje.

Paslaugų kainos