Endodontija, plombavimas

Dantų plombavimas ir dantų šaknų kanalų gydymas – klasikinės odontologijos sritys, nuo kurių prasideda daugelio mūsų pažintis su dantų gydytoju. Jei nutiko taip, kad reikia suplombuoti dantį ar sugydyti danties šaknies kanalą, gydymas visuomet pradedamas nuo susipažinimo su situacija, aptarimo, paaiškinimo, koks tokio gydymo ilgaamžiškumas, atsižvelgiant į situaciją, siūlomos alternatyvos. Kompetencija, preciziškumas ir atvirumas kiekvienam – mūsų puoselėjančios vertybės, užtikrinančios puikų rezultatą.

Registruotis

Endodontija

Dantų šaknų kanalų gydymas – sėkmingos restauracijos pagrindas

Kokybiškai pagydyti dantų šaknų kanalai yra tarsi statinio pamatas – nematomas, bet labai svarbus konstrukcijos ilgaamžiškumui. Vis dėlto gerą danties prognozę lemia visi etapai – pradedant endodontija, baigiant galutinės restauracijos kokybe.

PLAČIAU

Danties šaknies viršūnės chirurgija

Suteikite dančiui antrą gyvenimą

Dėl nekokybiško kanalų gydymo ir galutinio protezavimo išsivysčius uždegimui neretai siūloma dantį šalinti ir į jo vietą sriegti implantą. Neskubėkite to daryti nepasitarę su patyrusiu endochirurgu.

Plačiau

Plombavimas

Klasikinis būdas atkurti danties estetinį vaizdą ir funkciją

Dantų ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga, jis gali formuotis tiek sveikame, tiek plombuotame dantyje. Plombavimo metu itin preciziškai atkuriama anatominė danties forma, spalva ir funkcija bei užkertamas kelias ėduonies plitimui.

PLAČIAU

DUK

Kiek vizitų prireikia norint išgydyti danties šaknies kanalus?

Neretai užtenka vieno vizito. Jo metu naudojant mikroskopą kanalai išvalomi, dezinfekuojami ir užplombuojami specialia kanalų plombavimo medžiaga – karšta gutaperča.
Jei uždegimas išplitęs, juntamas skausmas, gydymas atliekamas per keletą vizitų. Pergydant pirmo vizito surandami neišgydyti kanalai, vėliau gydymas atliekamas įprasta tvarka.

Kodėl prireikia kanalų pergydymo?

Odontologui stokojant įgūdžių ar dirbant be mikroskopo, dažnai surandami ne visi kanalai arba jie ne iki galo išvalomi ir juose lieka infekcija. Pergydymo metu jie surandami, išvalomi, dezinfekuojami ir užplombuojami.

Ar po kanalų gydymo galima dantį atkurti plombuojant?

Dėl plombinės medžiagos elastinių savybių, laikui bėgant plomboje atsiranda mikropralaidumas, o tai dažnai tampa antrinio karieso atsiradimo priežastimi. Plombinė medžiaga mechaniškai neapsaugo danties kramtymo metu, dėl to neretai šaknis skyla, tad dantį tenka šalinti ir dėti implantą. Mes rekomenduojame atkurti dantis naudojant keraminius užklotus (angl. onlay). Jų mechaninės savybės prilygsta natūraliam emaliui, o tai apsaugo nuo antrinio karieso bei danties lūžio.

Ar būtina naudoti mikroskopą?

Taip. Norint kokybiškai kanalus išvalyti, dezinfekuoti ir užplombuoti, mikroskopas yra vienas iš svarbiausių darbo įrankių.

Kiek tarnauja plombos?

Plombos tarnavimo trukmė – 5-10 metų. Ji priklauso nuo to, kiek prarasta nuosavo danties audinio, nuo plombos dydžio. Jei tenka plombuoti dideles ertmes, mes rekomenduojame porceliano užklotus (angl. onlay). Jų tarnavimo trukmė yra dvigubai ilgesnė ir jie nereikalauja specialios priežiūros.

Ar yra skirtumas tarp plombavimo ir estetinio plombavimo?

Esminio skirtumo nėra, nes kiekvienas plombavimas turėtų būti estetinis. Paprastai estetiniu plombavimu vadinamas priekinių dantų padengimas plombine medžiaga. Tai greitas būdas atkurti gražią šypseną, deja, jo tarnavimo laikas gana trumpas. Plomba dėl savo medžiaginių savybių maždaug po pusės metų praranda blizgesį, išryškėja geltonos jos jungties su dantimi linijos, atskyla maži fragmentai. Mes rekomenduojame šypseną atkurti porceliano laminačių pagalba. Jos savo estetinėmis ir funkcinėmis savybėmis labiausiai panašios į natūralius dantis, joms nereikia specialios priežiūros, o savybės nesikeičia per visą tarnavimo laikotarpį.

Man gydytojas siūlo priekinių dantų estetinį plombavimą. Ar tai patikima?

Vertinant iš trumpalaikės perspektyvos – taip, bet po kelerių metų Jūs veikiausiai norėsite ko nors ilgalaikiškesnio. Nuolat nutrupantys plombos fragmentai, blizgesio ir spalvos praradimas, dažnas poliravimas ir vizitai pas burnos higienistą pacientus neretai paskatina ieškoti patikimesnio gydymo – porcelianinių dantų laminačių.

Kodėl po plombomis atsiranda kariesas?

Dėl plombų porėtumo sunku kontroliuoti tolygų danties ertmių užpildymą. Tad laikui bėgant atskyla didesni ar mažesni, dažnai – nepastebimi, plombos fragmentai. Atsiradę mikrotarpai yra puiki vieta formuotis antriniam kariesui. Mes rekomenduojame atkurti dantis keraminiais užklotais, nes jie savo mechaninėmis savybėmis prilygsta natūraliam danties emaliui, o tikslus restauracijos ir danties krašto sujungimas apsaugo nuo antrinio karieso.

Po plombavimo jaučiu paviršiaus šiurkštumą. Ar tai normalu?

Plombos pojūtis ir slidumas turėtų prilygti natūralaus danties pojūčiui. Kai plomba yra didelė, neretai nepavyksta kokybiškai jos nupoliruoti, ypač tarpuose tarp dantų. Todėl mes rekomenduojame atstatyti dantis keraminiais užklotais, nes jie savo mechaninėmis savybėmis prilygsta natūraliam danties emaliui, o tikslus restauracijos ir danties krašto sujungimas apsaugo nuo antrinio karieso.

Paslaugų kainos