Užklotai (ang. onlay)

Praradus daug danties audinių, ypač emalio, neretai atsiranda įtrūkimų. Dėl jų dantis tampa jautrus ar netgi gali skilti. Didelė plomba šiuo atveju nėra tinkamas pasirinkimas, ji negali apsaugoti danties, nes yra pernelyg minkšta. Geriausia išeitis būtų užklotas.

Užklotas gaminamas iš stiklo keramikos. Tai tarsi tvirta plomba, kuri įklijuojama į jūsų dantį. Užklotas, skirtingai nei tradicinė plomba, atkuria originalų danties vainiko biomechaninį tvirtumą ir apsaugo dantį nuo galimo skilimo.

Dančiui praradus gyvybingumą, po atliktos endodontijos, jis tampa daug trapesnis ir silpnesnis, tuomet jo kokybiškas restauravimas tampa ypač aktualus. Tokiais atvejais geriausias rezultatas pasiekiamas restauruojant dantis užklotais, nes preparuojant užklotui  tausojami likę danties kietieji audiniai ,o stiklo keramikos tvirtumas saugo dantį nuo skilimo. Kokybiškai atliktos endodontijos ilgalaikis rezultatas labai priklauso nuo galutinės restauracijos hermetiškumo ir tikslumo . Adheziškai priklijuoti užklotai dėl savo kietumo yra labai hermetiški ir apsaugo kanalus nuo užteršimo bakterijomis, o tiesioginės restauracijos ( plombos) kietinamos dantyje, susitraukia, ko pasekoje  atsiranda mikroplyšiai ir išvalyti kanalai ilgainiui gali užsiteršti. Todėl net ir kokybiškai atlikta endodontija dėl nesandarios restauracijos gali komplikuotis ir dantį gali tekti šalinti.

 

Vertinant ne tik restauracijos tvirtumą bet ir estetiškumą užklotai yra ženkliai pranašesni už plombas. Plombos ypač restauravus krūminius dantis gana greitai dyla, praranda blizgumą ir spalvą. Užklotai dėl stiklo keramikos savybių dyla lėtai , kaip natūralūs dantys,o spalva ir blizgumas išlieka visą tarnavimo laiką ( 10-15m). Blizgus glotnus paviršius taip pat palengvina apnašų nuvalymą dantų šepetėliu, todėl dantena kontaktuojanti su užklotu visad būna sveika. Ant šiurkštaus plombos paviršiaus kaupiasi bakterijos ir apnašas, dantena dažnai kraujuoja, būna blogas burnos kvapas.

Dažniausiai užduodami
klausimai

Kas yra užklotas?

Užklotas yra tarsi didelė plomba, bet gaminama laboratorijoje iš ypač tvirtos stiklo keramikos. Pagamintas užklotas įklijuojamas į dantį su specialiais keramikai
skirtais klijais. įklijavus užklotą, dantis atgauną savo anatominę formą ir danties vainiko tvirtumą.

Kada reikalingas užklotas?

Užklotai dažniausiai daromi krūminiuose dantyse keičiant dideles plombas, kai dantis jau turi įtrūkimų, įskilimų arba po endodontionio gydymo.

Ar darant užklota reikia nušlifuoti dantį?

Taip minimaliai reikia, bet 60-70% mažiau nei tradiciniam cirkonio vainikėliui.

Kodėl užklotas daug brangesnis nei plomba?

Taip užklotas brangesnis , nes gydytojui paruošti dantį užklotui reikia daug daugiau priemonių ir laiko ,nei plombai. Be to Į užkloto kainą įskaičiuota ir laboratorijos
gamybos kaštai.

Kaip ilgai tarnauja užklotas?

Kokybiškai pagamintas ir įklijuotas užklotas tarnauja 10-15 m ir ilgiau.

Ar reikia užklotui specialios priežiūros?

Ne užklotas nereikalauja jokios papildomos priežiūros. Valomas ir prižiūrimas taip kaip natūralus dantis.

Jei man užklotas per brangus ar galima jį pakeisti plomba.

Plomba pilnavertiškai atstoti užkloto negali. Bet galima plombą dėti kaip laikiną restauraciją ir užklotą suplanuoti vėliau ( po 1-2 metų).

Kodėl man niekada gydytojai nesiūlė daryti užkloto?

Užklotus gali pasiūlyti ne viso klinikos, ne visi protezuojantys gydytojai juos daro. Tai gana sudėtingas gydymo būdas, reikalaujantis žinių, didelio tikslumo, specialių priemonių ir geros laboratorijos.Užklotus gali pasiūlyti ne viso klinikos, ne visi protezuojantys gydytojai juos daro. Tai gana sudėtingas gydymo būdas, reikalaujantis žinių, didelio tikslumo, specialių priemonių ir geros laboratorijos.

Paslaugų kainos