Protezavimas ant implantų

Kuo skiriasi protezavimas ant implantų ir protezavimas ant dantų? Esminis skirtumas yra tas, kad implanto diametras ir forma skiriasi nuo natūralaus danties šaknies formos. Be to, implantas yra giliai kaule, o jo jungtis su protezu – po dantenomis.

Viena iš sunkiausių užduočių – pasiekti, kad vainikai ant implantų atrodytų natūraliai, kad prie dantenų jie tampriai priglustų taisyklingu kontūru, tarp jų nestrigtų maistas, būtų lengva prižiūrėti, patogu kramtyti, karūnėlės forma būtų komfortiška.

Mūsų klinikoje dantų protezavimas atliekamas naudojant tik originalias detales, tai užtikrina tikslų ir tamprų protezinės dalies sujungimą su implantu. Kartu tai maksimaliai apsaugo implantą nuo skilimo ar lūžio. Mes naudojame šiuo metu populiariausią prisukamą konstrukciją, kuri užtikrina ypatingai švarų (nenaudojant klijavimo cemento) ir saugų protezavimą bei gerokai palengvina galimybes koreguoti ar keisti protezą esant būtinybei. Tinkamai parinktos medžiagos užtikrina gerą biointegraciją, t. y. tamprią dantenų jungtį su vainikėliu.

Mūsų ilgametė patirtis šioje srityje leidžia parinkti jums optimaliausią protezavimo būdą ir išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų ir komplikacijų, o joms atsiradus – jas koreguoti.

Yra galimybė pasinaudoti ligonių kasų teikiama kompensacija arba pasirinkti gydymą išsimokėtinai.

DUK (dažniausiai užduodami klausimai)

Kiek laiko tarnauja vainikai ant implantų?

Tai priklauso nuo naudojamų medžiagų ir konstrukcijos. Prisukamos cirkonio ir stiklo keramikos konstrukcijos tarnaus virš 10 metų.

Ar reikės keisti implantą, jei susidėvėjo vainikas ant jo?

Ne, implantas lieka tas pats, mes pakeičiame tik vainiką.

Kodėl ant implantų nesiūlote protezavimo metalo keramikos vainikėliais?

Dantena aplink implantą, skirtingai nei aplink natūralų dantį, yra labai jautrios ir neatsparios nešvarumams. Protezuojant metalo keramikos vainikais, tarp jų ir danties neretai susidaro tarpai, leidžiantys nešvarumams prasmukti gilyn. Tai gali sukelti uždegimą aplink implantą (periimplantitą), lemiantį kaulo tirpimą ir galimą praradimą. Cirkonio paviršius tarsi suauga su dantenomis ir susidaro natūralus barjeras, saugantis nuo šių rizikų.

Man siūlo rinktis tarp protezavimo neoriginaliomis ir originaliomis detalėmis. Ar yra tarp jų koks nors skirtumas ?

Mes naudojame tik originalias detales, nes jos yra išbandytos ir maksimaliai suderintos su implantu. Neoriginalios detalės dažnai sąlygoja implanto ar karūnėlės lūžį, kaulo praradimą, o tai labai apsunkina gydymą.

Kaip yra skaičiuojama protezavimo ant implantų kaina ?

Lietuvoje dažniausiai nurodama tik implantavimo kaina be protezavimo. Protezavimas – atskira procedūra. Taip pat reikėtų nepamiršti apie papildomas detales: bazes, atspaudų analogus, skenavimą ir kt. Tad pacientai neretai nustemba pamatę, kad galutinė kaina kone dvigubai didesnė, nei jie tikėjosi. Mes visuomet pateikiame viso gydymo kainą iki galutinio rezultato.

Dėl netaisyklingos implanto padėties kaule, gydytojas man siūlo rinktis klijuojamą konstrukciją. Ar tai patikima?

Patikimi gamintojai siūlo specialias bazes ir varžtelius, kurie ištaiso implanto padėtį vainikėlio atžvilgiu. Pasirinkus cementavimą, po vainikėliu dažnai lieka cemento, ir tai gali sukelti periimplantitą. Taip pat, jei po daug metų reikės atlikti korekciją, mes negalėsime nuimti pricementuoto vainikėlio jo nesugadinę,

Ar protezavimo darbams taikoma garantija?

Mūsų klinikoje taikoma geros valios garantija, kurios sąlygos suderintos su dantų technologais.

Man nuskilo dalis apdailos ant implanto uždėto vainiko. Teks gaminti naują?

Ne, dažniausiai vainikėlis saugiai nuimamas (atsukamas), o dantų technologas ištaiso susidariusią situaciją.

Man siūlo įsukti implantus vienoje klinikoje, o protezavimas bus atliekamas kitoje. Ar tai yra saugu?

Priklauso nuo to, ar klinikos turi bendradarbiavimo sutartį, kokią prisiima atsakomybę. Mes rekomenduojame visus darbus atlikti vienoje klinikoje. Tuomet, net ir keičiantis jos darbuotojams, galėsite būti ramūs dėl garantijų.

Ar prarasiu implantų garantiją, jei pasirinksiu pigesnį protezavimą neoriginaliomis detalėmis?

Deja, taip, garantija tokiu atveju prarandama. Niekas negali garantuoti tų detalių mechaninio tikslumo ir tvirtumo. Jų naudojimas dažnai priveda prie implantų lūžio ir kaulo praradimo aplink implantą (periimplantito).

Po protezavimo man tarp dantų stringa maistas. Ar tai normalu?

Maistas neturi strigti. Turi būti natūralių dantų pojūtis, o tarpdančių kontaktai turėtų būti taisyklingi: nei ne per stiprūs, nei per laisvi.

Ar vainikams ant implantų turėtų būti taikoma speciali priežiūra?

Nes, pakaks naudoti dantų šepetuką ir tarpdančių siūlą. Mes apmokome visų priežiūros niuansų. Rekomenduojame vengti tarpdančių krapštukų ir šepetukų. Dantenos, ypač – prie pat implantų, yra labai lengvai pažeidžiamos. Joms sukurti kartais prireikia kelių plastikos procedūrų.

Po protezavimo tarp dantų matosi juodi tarpai (trikampiai). Ar tai normalu?

Ne. Kad jų nebūtų, implantacijos metu arba prieš protezavimą turi būti atlikta dantenų plastika. Tik kompleksinis gydymas gali sukurti ilgalaikį estetinį rezultatą.

Paslaugų kainos