Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – populiarus, greitas ir patogus būdas, leidžiantis vieno vizito metu atkurti pažeistus ar negražiai atrodančius dantis, nukramtytus jų kraštus. Plombuojant specialia sluoksniavimo technika atkuriama priekinių dantų forma, spalva, dydis.

Svarbu įsidėmėti, kad šiai procedūrai naudojamas kompozitas yra gerokai trapesnis už danties emalį, greičiau šiurkštėja, sugeria maisto pigmentus, todėl estetiškai plombuotus dantis būtina saugoti ir tinkamai prižiūrėti – bent kartą per metus poliruoti, dažniau atlikti jų higieną, nutrupėjimus atkurti.
Laminatės ar Estetinis dantų plombavimas ?
Jei siekiate ilgalaikiškesnio, natūralesnio ir mažiau priežiūros reikalaujančio rezultato, rekomenduojame rinktis dantų padengimą stiklo keramikos (porceliano) laminatėmis.

Natūralios šypsenos
dedamosios

DUK (dažniausiai užduodami klausimai)

Ar yra skirtumas tarp plombavimo ir estetinio plombavimo?

Esminio skirtumo nėra, nes kiekvienas plombavimas turėtų būti estetinis. Paprastai estetiniu plombavimu vadinamas priekinių dantų padengimas plombine medžiaga. Tai greitas būdas atkurti gražią šypseną, deja, jo tarnavimo laikas gana trumpas. Plomba dėl savo medžiaginių savybių maždaug po pusės metų praranda blizgesį, išryškėja geltonos jos jungties su dantimi linijos, atskyla maži fragmentai. Mes rekomenduojame šypseną atkurti porceliano laminačių pagalba. Jos savo estetinėmis ir funkcinėmis savybėmis labiausiai panašios į natūralius dantis, joms nereikia specialios priežiūros, o savybės nesikeičia per visą tarnavimo laikotarpį.

Man gydytojas siūlo priekinių dantų estetinį plombavimą. Ar tai patikima?

Vertinant iš trumpalaikės perspektyvos – taip, bet po kelerių metų Jūs veikiausiai norėsite ko nors ilgalaikiškesnio. Nuolat nutrupantys plombos fragmentai, blizgesio ir spalvos praradimas, dažnas poliravimas ir vizitai pas burnos higienistą pacientus neretai paskatina ieškoti patikimesnio gydymo – porcelianinių dantų laminačių.

Kodėl po plombavimo dantys būna jautrūs?

Esant dideliems defektams ir didelėms plomboms, dantis tokiu būdu reaguoja į dirgiklį. Kaitinama helio lempa plombinė medžiaga traukiasi, o tai dirgina gyvybingą danties pulpą. Mes rekomenduojame dantis atkurti naudojant keraminius užklotus arba laminates, nes jų mechaninės savybės prilygsta natūralaus danties emaliui. Prieš juos fiksuodami, danties ertmės dugną padengiame specialia medžiaga, kuri apsaugo nervą danties viduje.

Kodėl po plombomis atsiranda kariesas?

Dėl plombų porėtumo sunku kontroliuoti tolygų danties ertmių užpildymą. Tad laikui bėgant atskyla didesni ar mažesni, dažnai – nepastebimi, plombos fragmentai. Atsiradę mikrotarpai yra puiki vieta formuotis antriniam kariesui. Mes rekomenduojame atkurti dantis keraminiais užklotais arba laminatemis, nes jie savo mechaninėmis savybėmis prilygsta natūraliam danties emaliui, o tikslus restauracijos ir danties krašto sujungimas apsaugo nuo antrinio karieso.

Ar plombavimo metu pilnai išvalomas kariesas?

Kokybės kontrolei naudojama optika ir specialūs dažai, kurie parodo tikrą būklę. Todėl Jūs galite būti ramūs dėl pašalinto karieso

Po plombavimo jaučiu paviršiaus šiurkštumą. Ar tai normalu?

Plombos pojūtis ir slidumas turėtų prilygti natūralaus danties pojūčiui. Kai plomba yra didelė, neretai nepavyksta kokybiškai jos nupoliruoti, ypač tarpuose tarp dantų. Todėl mes rekomenduojame atstatyti dantis keraminiais užklotais arba laminatemis, nes jie savo mechaninėmis savybėmis prilygsta natūraliam danties emaliui, o tikslus restauracijos ir danties krašto sujungimas apsaugo nuo antrinio karieso.

Po plombavimo man kraujuoja dantenos. Kodėl tai nutinka?

Plomba ir dantis turi susijungti vienoje linijoje. Jei paliekamas kabantis kraštas arba plombinė medžiaga nuteka ant šaknies paviršiaus, ta vieta yra nuolat dirginama ir dėl to kraujuoja.
Tai dažnai nutinka po priekinių dantų estetinio plombavimo. Mes rekomenduojame įvertinti ilgalaikę perspektyvą ir rinktis dantų laminates.

Po plombavimo tarp dantų stringa maistas. Ar tai normalu ?

Ne, maistas neturi strigti, o tarpdančių siūlas neturėtų plyšti ar šerpetuoti juos valant. Kiekvienas tarpdantis yra skirtingas, priklausomai nuo dantų grupes. Kontakto vieta skiriasi ne tik savo forma bet ir aukščiu, todėl plombuojant būtina tiksliai atkurti prarastus danties audinius. Deja, esant dideliems defektams, to padaryti faktiškai neįmanoma. Geriausia dantis atstatyti keraminiais užklotais (angl. onlay.). Jie maksimaliai tiksliai atkuria ne tik danties anatomiją, bet ir taisyklingą sąkandį (okliuziją).

Kodėl man niekada gydytojai nesiūlė daryti dantų laminačių, tik estetinį plombavimą?

Kokybiškas dantų laminatės gali pasiūlyti ne viso klinikos, ne visi protezuojantys gydytojai jas daro. Tai gana sudėtingas gydymo būdas, reikalaujantis žinių, didelio tikslumo, specialių priemonių ir geros
laboratorijos.

Paslaugų kainos

Dantų estetikos paslaugos