Dantų plombavimas

Vis daugiau dėmesio skiriant šypsenos estetikai, populiarėja estetinis plombavimas. Pacientai neretai teiraujasi, kuo jis skiriasi nuo įprasto. Mes manome, kad dantų plombavimas ir estetinis dantų plombavimas – identiškos paslaugos. Kitaip tariant, bet koks plombavimas turi būti estetiškas. Ne mažiau svarbu – atkurti pažeisto danties anatomiją ir funkciją.

Ilgiau išsaugoti sveikus dantis padeda tinkama ėduonies profilaktika ir ankstyva diagnozė. Kuo anksčiau jį aptinkame, tuo greitesnis ir lengvesnis tampa pažeistų dantų gydymas. Esant  nedideliems dantų pažeidimams, mes išvalome ėduonies pažeistus audinius, naudodami cheminius pažeisto dentino detektorius ir optinį didinimą. Tai padeda išvengti antrinio, po plomba su laiku atsirandančio ėduonies. Defektą sandariai uždengiame plombine medžiaga.

Mes naudojame tik moksliniuose straipsniuose aprašytas ir testuotas medžiagas, aukštą pasaulinę reputaciją turinčių kompanijų gaminius.

Didelė plombinių medžiagų įvairovė suteikia galimybę parinkti optimaliausius variantus kiekvienu konkrečiu atveju, nes tai, kas tinka priekinio danties plombavimui, dažnai netinka krūminiams dantims.

Reikia pripažinti ir tai, kad kartais net ir pačios kokybiškiausios plombos nėra pats geriausias pasirinkimas. Joms naudojamas kompozitas – tai medžiaga, kuriai reikia nuolatinės priežiūros. Laikui bėgant ji tampa šiurkšti, praranda blizgumą, tad tenka reguliariai poliruoti. Ypač ši problema matoma ir juntama priekinių dantų srityje. Kaip geresnę plombų alternatyvą priekiniams dantims mes rekomenduojame ilgalaikį ir stabilų estetinį rezultatą užtikrinančias laminates, o kramtomiesiems dantims – keramikinius užklotus.

DUK (dažniausiai užduodami klausimai)

Kiek tarnauja plombos?

Plombos tarnavimo trukmė – 5-10 metų. Ji priklauso nuo to, kiek prarasta nuosavo danties audinio, nuo plombos dydžio. Jei tenka plombuoti dideles ertmes, mes rekomenduojame porceliano užklotus (angl. onlay). Jų tarnavimo trukmė yra dvigubai ilgesnė ir jie nereikalauja specialios priežiūros.

Ar plomboms reikia priežiūros?

Taip. Plombos medžiaga yra gana minkšta, tad ji dėvisi, praranda blizgesį, trupa. Todėl būtina reguliariai, bent kartą į metus, atlikti burnos higienos procedūrą, plombas nupoliruoti.

Ar yra skirtumas tarp plombavimo ir estetinio plombavimo?

Esminio skirtumo nėra, nes kiekvienas plombavimas turėtų būti estetinis. Paprastai estetiniu plombavimu vadinamas priekinių dantų padengimas plombine medžiaga. Tai greitas būdas atkurti gražią šypseną, deja, jo tarnavimo laikas gana trumpas. Plomba dėl savo medžiaginių savybių maždaug po pusės metų praranda blizgesį, išryškėja geltonos jos jungties su dantimi linijos, atskyla maži fragmentai. Mes rekomenduojame šypseną atkurti porceliano laminačių pagalba. Jos savo estetinėmis ir funkcinėmis savybėmis labiausiai panašios į natūralius dantis, joms nereikia specialios priežiūros, o savybės nesikeičia per visą tarnavimo laikotarpį.

Man gydytojas siūlo priekinių dantų estetinį plombavimą. Ar tai patikima?

Vertinant iš trumpalaikės perspektyvos – taip, bet po kelerių metų Jūs veikiausiai norėsite ko nors ilgalaikiškesnio. Nuolat nutrupantys plombos fragmentai, blizgesio ir spalvos praradimas, dažnas poliravimas ir vizitai pas burnos higienistą pacientus neretai paskatina ieškoti patikimesnio gydymo – porcelianinių dantų laminačių.

Kodėl po plombavimo dantys būna jautrūs?

Esant dideliems defektams ir didelėms plomboms, dantis tokiu būdu reaguoja į dirgiklį. Kaitinama helio lempa plombinė medžiaga traukiasi, o tai dirgina gyvybingą danties pulpą. Mes rekomenduojame dantis atkurti naudojant keraminius užklotus, nes jų mechaninės savybės prilygsta natūralaus danties emaliui. Prieš juos fiksuodami, danties ertmės dugną padengiame specialia medžiaga, kuri apsaugo nervą danties viduje.

Kodėl po plombomis atsiranda kariesas?

Dėl plombų porėtumo sunku kontroliuoti tolygų danties ertmių užpildymą. Tad laikui bėgant atskyla didesni ar mažesni, dažnai – nepastebimi, plombos fragmentai. Atsiradę mikrotarpai yra puiki vieta formuotis antriniam kariesui. Mes rekomenduojame atkurti dantis keraminiais užklotais, nes jie savo mechaninėmis savybėmis prilygsta natūraliam danties emaliui, o tikslus restauracijos ir danties krašto sujungimas apsaugo nuo antrinio karieso.

Ar plombavimo metu pilnai išvalomas kariesas?

Kokybės kontrolei naudojama optika ir specialūs dažai, kurie parodo tikrą būklę. Todėl Jūs galite būti ramūs dėl pašalinto karieso.

Po plombavimo jaučiu paviršiaus šiurkštumą. Ar tai normalu?

Plombos pojūtis ir slidumas turėtų prilygti natūralaus danties pojūčiui. Kai plomba yra didelė, neretai nepavyksta kokybiškai jos nupoliruoti, ypač tarpuose tarp dantų. Todėl mes rekomenduojame atstatyti dantis keraminiais užklotais, nes jie savo mechaninėmis savybėmis prilygsta natūraliam danties emaliui, o tikslus restauracijos ir danties krašto sujungimas apsaugo nuo antrinio karieso.

Po plombavimo man kraujuoja dantenos. Kodėl tai nutinka?

Plomba ir dantis turi susijungti vienoje linijoje. Jei paliekamas kabantis kraštas arba plombinė medžiaga nuteka ant šaknies paviršiaus, ta vieta yra nuolat dirginama ir dėl to kraujuoja.
Tai dažnai nutinka po priekinių dantų estetinio plombavimo. Mes rekomenduojame įvertinti ilgalaikę perspektyvą ir rinktis dantų laminates.

Po plombavimo tarp dantų stringa maistas. Ar tai normalu?

Ne, maistas neturi strigti, o tarpdančių siūlas neturėtų plyšti ar šerpetuoti juos valant. Kiekvienas tarpdantis yra skirtingas, priklausomai nuo dantų grupes. Kontakto vieta skiriasi ne tik savo forma bet ir aukščiu, todėl plombuojant būtina tiksliai atkurti prarastus danties audinius. Deja, esant dideliems defektams, to padaryti faktiškai neįmanoma. Geriausia dantis atstatyti keraminiais užklotais (angl. onlay.). Jie maksimaliai tiksliai atkuria ne tik danties anatomiją, bet ir taisyklingą sąkandį (okliuziją).

Paslaugų kainos

Kitos paslaugos